Diskuse rss

Tohle je to správné místo, kde můžete probrat co vás zajímá nebo se třeba jen domlouvat na společném lítání Úžasný


icon , - odpovědět
Petr
Ahoj, chystáte se někdo na silvestrovské nebo novoroční lítání ? Kdy a v kolik ? Přišel bych taky ...
icon odpověděl(a)
Michal
Ahoj, jako každý rok kolem 12 hod 1. Pokud by byla výrazná změna času dám vědět.
icon odpověděl(a)
Franta H
My s Pavlem, tak jako každý rok se chystáme skočit.Záleží ale jak se vyvrbí všechny podmínky. Určitě zavčas dáme vědět !!! Čau
icon , - odpovědět
Michal
Ahoj kluci, přejí vám pěkné, klidné a hlavně pohodové svátky. Ať přežijeme ve zdraví tohle nelehké období.
icon odpověděl(a)
Petr
Ahoj, taky se přidám - přeju vám i vaším rodinám krásné vánoce a všechno nej do nového roku.
icon odpověděl(a)
Lukas
Hi, taky vše nej a hlavně zdraví zbytek bude.
icon , Registrace odpovědět
Petr
Ahoj kluci, řešíte někdo povinnou registraci pro lítání od 1.1.2021 ať už u UCL nebo v LMK klubu ?
icon odpověděl(a)
Michal
Ahoj, zatím jsem to neřešil využívám dvouleté přechodné období.
Přechodně bude umožněno pokračovat podle platných vnitrostátních pravidel v provozování modelů letadel v rámci klubu nebo sdružení leteckých modelářů – v ČR konkrétně Svazu modelářů České republiky z. s.
icon odpověděl(a)
Roman
Myslím, že to řešit musíme! Otázka, jestli každý sám za sebe nebo za klub. Nejraději bych se na to vy..., ale vzhledem k některým obyvatelům ve vedlejší vsi to asi bude nutné! Viz stránky SMČR. (je-li to jinak řekněte). Je to asi třeba řešit co nejdřív.

"Pokud jste letečtí modeláři, povinnost registrace a platnost nových pravidel se na vás vztahuje také, stejně jako na jakéhokoliv pilota dronu. Regulační rámec však obsahuje dočasnou výjimku v případě pokračování provozu modelů v rámci již existujících klubů a sdružení leteckých modelářů (v ČR se jedná o spolky), ve kterých bezpečně probíhal provoz dle stávajících vnitrostátních pravidel. I v rámci této výjimky je ovšem k 31. 12. 2020 pro kluby a sdružení leteckých modelářů zcela zásadní povinnost registrace v ...
nebo celé na
https://www.caa.cz/news/zakladni-informace-ke-zmenam-v-regulaci-dronu-od-31-12-2020/
icon odpověděl(a)
Petr
Taky si myslím, že to musíme řešit. Pro větroně je asi jediná možnost členství v klubu, protože tam je limit na 300m, u samostatné registrace u UCL jen 120m.
Jde asi jen o to jestli zkoušet oživit LMK Gradient nebo se registrovat jinde.
icon odpověděl(a)
Lukas
6
icon , - odpovědět
Franta H
Zdravím ! Žeby dnes osumadvacátého nikdo na kopci nebyl ??? Startuji a frčím se tam podívat!!!!
icon , Polétání v pátek odpovědět
Standa
Tož chlapci v ten pátek se nám to pěkně vyvedlo. Jak to naše poletování, tak i nakonec ta degustace, kterou nám připravil Michal a Jirka. Na Rajčeti mám album se stavbou toho mého malého Pionýra a ke konci jsou tam i ty videa, jak jsme ho zalétávali.
https://havro.rajce.idnes.cz/LF_109_Pionyr/

Čau, mějte se. 1
icon , - odpovědět
Michal
Ahoj letci, tak konec prázdnin jsme už nestihli , tak co udělat polétání v pátek 4.9. s možnosti přespat do soboty? Dejte vědět kdo má zájem.
icon odpověděl(a)
Roman
Jsem za
icon odpověděl(a)
Franta H
Čau pánové ! V pátek asi ano. V sobotu ráno odjíždíme s Pavlem na mezinárodní dvoudenku do Podhořan !!! 5
icon odpověděl(a)
Petr
Ahoj, přijedu, snad vyjde počasí ...
icon odpověděl(a)
Standa-H
Tož já se teda taky zastavím...
icon odpověděl(a)
Standa
Já můžu v pátek, takže už se těším. 1
icon odpověděl(a)
Lukas
Na chvíli se zbytkem letoveho parku 5
icon , Divočáci odpovědět
Standa-H
Málem by to vypadalo, že jsou letos všichni divočáci kdesi v karanténě a začne se nám po nich trochu stýskat. Kdepak, kdepak - rýpance už jsou v poli sotva 20 metrů od JZ okraje plochy. Ale vydatně jsem počural ty kopřivy v rohu, takže to by snad mohlo aspoň do konce srpna vystačit...
icon , - odpovědět
Roman
Škoda, já jsem připraven od minulé soboty, jen ten pátek jsem nestihl, ale myslím, že stejně sprchlo. Byl jsem včera odpoledne. Dneska mně to taky bralo, ale tráva vysoká , na malé éra to není a velké se mi nechtělo tahat, když není koho vlekat. Tak někdy. Příští týten jsem u maturit, každý den do sedmi v Havïřově, peklo 7 Tak snad o víkendu. Hoj
icon , - odpovědět
Roman
A létat taky někdy budeme?
icon odpověděl(a)
Petr
Ahoj Romane, včera jsem nemohl, tak jsem byl dneska dopoledne.
Od minule čekám, kdy se ozveš, že jsi ready na vleky 1
icon , - odpovědět
Standa
ÁÁÁ, je vidět, že alespoň někdo se na ty stránky dívá. 5
icon , - odpovědět
Roman
Hojte letci!! Pokud jste všichni neumřeli a podíváte se na naše stránky (asi to píšu zbytečně , nikdo se sem nedívá) tak tento víkend 5.-7.20 jsme zvání na "létání bez hranic" (my tak létáme pořád, tak super akce)- model klub Orlová -http://www.modelklub-orlova.cz/akce/
S počasím to nevypadá dobře, ale uvidíme, když tak dáme jenom klobásku- prý je zajištěno. Podmínkou účasti je ale letadlo sebou 1 2
Múžeme polétat, povlekat, pojíst vypít! Když budem všuichni možná obsadíme všechny disciplíny 1 .Fajne je u naše klubu, že můžou pozvat úplně všechny, bo víc jak dva tam stejně nepříjdou 8 Nebo překvápko???
icon , - odpovědět
Michal
Ahoj Letci, tak s radostí vám sděluji, že plocha je opět v provozu 1 ! Samozřejmě bude ještě chvilku trvat než se celá zatáhne travou, ale to už doladíme. Pokud nebudou rychlejší prasata 7 . Děkuji moc všem zúčastněným na opravě plochy.
icon , Na kopci odpovědět
Standa-H
Tak jsem si myslel, že už to dodělám celé, když jsem byl tak rozjetý. Pak mi ale došlo, že chamtivost je nepěkná vlastnost a nechal jsem v jihozápadním rohu ještě kousek plochy pro další případné zájemce. Je to zhruba na půlhodinu pro jednoho a nebo na 20 minut pro dva (zdrží je vykecávání). A dobrá rada na závěr - mnohem lepší než hrábě je trojzubá kopačka.
icon odpověděl(a)
Petr
Ahoj, ještě, že jsi tam něco nechal, jinak bych jel zbytečně. Protože nemám tolik praxe jako ty trvalo mi to dorazit necelou hodinu, ale je to.
Pokud je možné půjčit ten vibrační válec, co jsme měli loni, chtělo by ho přivézt a po nějakém větším dešti to zkusit zaválcovat. Rád pomůžu, pokud to budu vědět nějaký den dopředu.
icon , Na kopci odpovědět
Franta H
A čas plyne, plyne !!!
icon , - odpovědět
Michal
Ahoj Letci, žijete ještě? Nikdo nic nepíše a sezóna se kvapem blíží. Tak je třeba dát do pořádku plochu. Před cca 14 dny jsme dávali větší část plochy alespoň trochu dohromady. Nová část bude bez problému zachráněna, horší to bude ze starou plochou. Nicméně je třeba zbývající část plochy upravit. Kluci je třeba naházet zpět drny do rozrýpaných děr, nemusíte skládat jak puzzle stačí dát zpět a trochu porovnat. Hráběmi nebo motykou to jde bez problému. Nebojte, zbylo toho podstatně méně oproti co bylo 1 .Kdyby jste měli nebo objevili někde slušnou ornici tak ihned dopravit na plochu.

Strana:  1 ... « předchozí  2 3 4 5 6 7 8 9 10   další » ... 58